VİZYON VE MİSYONUMUZ

VİZYON VE MİSYONUMUZ

Mesaj  ADMİN Bir Cuma Nis. 24, 2009 9:42 pm

OKULUMUZUN VİZYONU:

Okulumuzun vizyonu; Teknolojide çağdaşlığı yakalamış ,eşdeğerleri içinde tercih edilen, lider,Avrupa Mesleki Eğitim kriterlerinde öz yapısını bozmadan Eğitim verebilen bir Meslek Okulu olmaktır.

OKULUMUZUN İLKE VE POLİTİKALARI:

İLKELERİMİZ:

Çağdaş Teknolojiyi Yakalamak

Her Yerde Her zaman Kalite

Düşünen İnsan

Bireyin ve Toplumun İhtiyaçları

Meslek Kazandırma

Dil Eğitimi

Fırsat ve imkan eşitliği

Süreklilik

****** Devrimleri ve ****** Milliyetçiliği

Laiklik

Bilimsellik

Okul Sanayi işbirliği

Okul, Aile ve Çevre İşbirliği

Yaşam Boyu Eğitim

POLİTİKALARIMIZ

Eğitimin ve Eğitim Yönetiminin her düzeyinde Avrupa Birliği ve OECD ülkelerindeki başarı göstergelerini hedeflemek ve yakalamak.

1. Okul Kültürünü işbirliği içinde TKY felsefesi doğrultusunda oluşturmak ve yönetim sistemini bu doğrultuda geliştirmek.
2. Okulun Yönetimi ile ilgili hedeflere TKY anlayışını yerleştirerek ; çalışan ve Hizmet alanların beklentileriyle yasal mevzuat doğrultusunda geliştirmek.
3. Okulun Bilgi birikimlerinin , yetkinliklerinin, faaliyetlerinin , yapılan tüm çalışmalarının ulaşabilirliliğinin sağlanması.
4. Okulun İş süreçlerinin planlanması, yönetilmesi ve iyileştirilmesinde okulun hedeflerinin ve tüm ilgililerin beklentilerini dengeleyecek şekilde tasarlamak ve geliştirmek.
5. Araştırma- Geliştirme Faaliyetlerini ve ekip çalışmaları yollarıyla yönetim ve eğitimin en verimli şekilde yürütülmesini sağlamak .
6. Maddi ve mali kaynakların kullanımında verimliliği arttırmak .
7. Eğitim ve yönetimin kalitesinin arttırılması.
8. Okulun insan kaynaklarını geliştirmek ve en verimli şekilde kullanmak.

MİSYONUMUZ

Bütün öğrencilerin öğrenimlerini sağlamak onların bilgili,becerili ve kendine güvenen, emeğe saygılı bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak, eğitimimizi Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarına ve ****** İlke ve devrimlerine bağlı kalarak ve 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeye getirmektir.
ADMİN
Admin

Kullanıcı profilini gör http://arkamekan.benimforum.biz